• راه پله | گام استیل

راه‌ پله‌ها می‌توانند یكی از مهم‌ترین فضاها در طراحی یك خانه باشند، اما اكثرا یا نادیده گرفته و یا فراموش می‌شوند. یك راه‌پله خوب و باكیفیت گذر از یك سطح را به سطحی دیگر راحت و بی‌خطر می‌كند و معمولا یك فضای عمومی را به یك فضای خصوصی وصل می‌كند كه این تغییر فضا به خوبی توسط آن انجام می‌شود. راه‌پله باعث می‌شود تا طراحی فضاهای پیرامونی و پایین آن هماهنگی و یكپارچگی بیش‌تری پیدا كند و در عین حال شما را دعوت به رفتن به فضای خصوصی طبقه بالا می‌كند.
هم‌چنین یك راه‌پله خوب و باكیفیت حسی از خوشامدگویی را در فضای خانه ایجاد كند و در عین حال مرزهایی هم برای فضاهای خصوصی به وجود بیاورد. با انتخاب نرده‌ها و دكور مناسب برای راه‌پله به راحتی می‌توان این سازه زیبا و خاص را تبدیل به عنصر محوری فضای خانه كرد و دیگر اجزا را بر اساس این سازه طراحی و اجرا كرد.
راه‌ پله اسپیرال یكی از  متداول‌ترین عناصر اسپیرال است كه می‌توان‌ آن را در خانه‌ها مدرن بسیاری مشاهده كرد. این نوع راه‌پله یك عنصر معمارانه بسیار برجسته و خاص است كه به خودی خود توجه‌ها را به خود جلب می‌كند. این عنصر هم‌چنین سازه‌ای كاربردی است و در خانه‌های كوچك فضاهای عمودی خوبی ایجاد می‌كند.

اسپیرال

اسپیرال یك عنصر برجسته و چشم‌گیر است بنابراین برای به چشم آمدن نباید آن را در ابعاد بزرگ در خانه به كار گرفت. یك وسیله كوچك كه دارای فرمی اسپیرال است را در قسمت‌های مختلفی از خانه قرار دهید تا دوباره جهت و سمت‌وسوی خود را در جهان پیدا كنید. با این حال، گزینه‌هایی با اندازه‌های بزرگ‌تر نیز در مانند راه‌پله‌های اسپیرال بسیار مناسب بعضی از خانه‌ها و متناسب با سبك طراحی آن‌ها هستند
 راه‌پله حتما نباید یك راه‌پله اسپیرال باشد تا به عنوان یك عنصر اسپیرال در فضا به حساب بیاید. وجود خطوط اسپیرال و منحنی در نرده این راه‌پله دلالتی بر نماد اسپیرال است و زیبایی خاصی به این خانه داده است.

پله استیل

 

اشتراک گذاری: