پرش به محتوا

پله شیشه ای

معرفی پله شیشه ای

پله شیشه ای از جمله مدرن ترین انواع راه پله هایی می باشد که از شیشه های چندین لایه سکوریت یا لمینت اجرا می شود از این رو مقاومت این نوع راه پله ها در مقایسه با سبک ها و طرح های دیگر بسیار زیاد می باشد و افراد می توانند با خیال راحت و اطمینان بر روی این راه پله تردد داشته باشند.

 ساختار اصلی این نوع راه پله از جنس شیشه بوده و این موضوع ویژگی های بسیاری از جمله شفافیت و به وجود آورند محیطی معلق می شود که می توان گفت کاربران با انتخاب راه پله های شیشه ای می توانند تصویر بسیار شیک و دکوراسیونی مدرن در خانه خود پیاده سازی کنند.

 این نوع پله ها می توانند تضاد رنگی متفاوتی را به وجود آورد و در بخش پاخور آن، شیارهایی طراحی می شود که این امر سبب افزایش امنیت می شود و در زمان تردد افراد بر روی آن با مشکل لغزیدن مواجه نمی شوند. 

با توجه به اینکه شیشه یکی از متریال های شکل پذیر و با انعطاف پذیری بالایی می باشد از این رو می توان به راحتی پله های اسپیرال شیشه ای را اجرا نمود که با توجه به سلیقه و پسند کارفرمان سبک این راه پله ها متفاوت پیاده سازی می شود. مقاومت بسیار شیشه های استفاده شده در این راه پله ها از جمله مهمترین موضوعاتی می باشد که رضایت کاربران را به دست آورده است.

پله شیشه ای-1

کیفیت طراحی

طراحی پله شیشه ای در کیفیت بسیار بالایی صورت گرفته و با توجه به پایه هایی که برای نگهداری و امنیت در آن تعبیه می شود از مزیت ها و ویژگی های قابل توجهی برخوردار می باشد. در اجرای این نوع پله ها از جداره های شیشه و استیل برای نصب و اتصال به دیوار استفاده می کنند.

 هم چنین میخ های استفاده شده در این پروژه در میان دیوار پنهان می شود به گونه ای می توان بیان کرد طراحی پله های شیشه ای با نظم و زیبایی ظاهری بسیار خاص و منحصر به فردی انجام شده و در وهله اول پسند هر بیننده ای را به دست می آورد.

 کاربران می توانند با ورود به وب سایت ما انواع مختلف پروژه های اجرایی را مورد مشاهده قرار داده و اطلاعاتی بسیار مفید از نحوه نصب این پله ها و مشخصات متریال های استفاده شده در پله های شیشه ای به دست آورند.

نرخ قیمت پله شیشه ای

نرخ قیمت پله شیشه ای به نوع متریال انتخاب شده بستگی دارد از این رو نمی توان قیمت ثابتی را برای اجرای این پروژه در نظر گرفت و با توجه به نوسانات در بازار و کیفیت نوع شیشه انتخابی، هزینه های متغیری را برای اجرای پله های شیشه ای پرداخت می کنیم.

 از جمله مهمترین مواردی که در محاسبه هزینه این نوع راه پله های تاثیر می گذار می توان به نوع و جنس استراکچرهای مورد استفاده در کنار شیشه، ابعاد پله ها و تعداد پله ها اشاره نمود برای مثال قیمت پله های شیشه ای دوبلکس هزینه های گرانی را به دنبال خواهد داشت. مشتریان می توانند از طریق تماس با ما اطلاعاتی از آخرین نرخ قیمت این نوع راه پله ها و دستمزد طراحان و معماران به دست آورند

انواع سبک پله شیشه ای

با توجه به سبک مورد انتخابی کارفرمایان در انواع مختلفی اجرا می شود که نوع متریال های استفاده شده در هر یک از سبک های این راه پله متنوع بوده و در نتیجه هزینه های اجرایی متغیر می باشد.

 در حالت کلی جابیت بی نظیر و زیبایی این نوع راه پله ها سبب ایجاد فضای بسیار آرام و دلنشینی در خانه می شود که این موضوع برای افرادی که به دکوراسیون و معماری داخلی اهمیت بسیاری می دهند از جذاب ترین ایده های اجرایی به شمار می رود.

مزایا و معایب

انتخاب پله شیشه ای برای اماکن مسکونی و تجاری سبب زیاتر و پرنورتر به نظر رسیدن محیط می شود و به دلیل نور طبیعی که از اطراف پله ها تابیده می شود فضای ساختمان بسیار بزرگ تر جلوه می دهد. افراد می توانند با بهره مند شدن از نورپردازی در بخش های مختلف این پله ها زیبایی وصف نشدنی را به وجود آورند.

 پله های شیشه ای به راحتی فرم پذیر بوده و می توان بر اساس سلیقه و پسند خود در شکل ها و فرم های مختلف از آنها بهره مند شد. مقاومت بسیار و استحکام بالای این نوع پله این امکان را می دهد که آن را به شکل سیلندر درآورد و در فضاهای عمومی از جذابیت آن بهره مند شد. سرعت بالای نصب این نوع پله ها در کنار مقاومت بسیار بالا از جمله ویژگی های این متریال می باشد.

کاربرد

پله شیشه ای به عنوان یکی از محبوب ترین و پرتقاضاترین انواع راه پله های اجرایی دارای کاربرد بسیاری بوده و در زمینه های مختلفی مورد استفاده واقع می شود. 

در اجرای این راه پله های اغلب از نرده های استیل یا ترکیبی از استیل و شیشه بهره مند می شوند که این متریال در پله های دوبلکس شیشه ای از مزیت های بسیاری برخوردار می باشد. از جمله کاربرد های این نوع پله می توان به ساختمان های مسکونی، ویلاها، ساختمان های اداری و تجاری اشاره نمود.

ضرورت استفاده از شیشه سکوریتی

همانطور که میدانید راه پله های عنصر ارتباطی با بیرون و درون واحدها می باشد از این رو اغلب مواقع دچار نوسانات و شوک های دمایی می شود از این رو در انتخاب نوع متریال پله شیشه ای بسیار باید دقت داشته باشیمو تا در مقابل عواملی از جمله رطوبت، برودت، گرما و سرما از مقاومت بالایی برخوردار باشد به این منظور شیشه سکوریت با داشتن ویژگی های بی نظیر و تحمل ضربه بالا در اولویت انتخاب معماران واقع می شود.

انواع شیشه های استفاده شده

برای اجرای این دسته پله ها می توان از چندین نوع شیشه با ویژگی های مختلف استفاده نمود که از جمله این انواع مختلف می توان موارد زیر را نام برد:

–       شیشه سکوریت 20 میلی متر

–       شیشه لمینت دو لایه سکوریت با ضخامت 20 میلی متر

–       شیشه لمینت سه لایه سکوریت با ضخامت 30 میلی متر

تناسب پله شیشه ای با دکوراسیون داخلی

همانطور که در بخش های قبلی نیز اشاره کردیم کاربران باید در انتخاب نوع سبک پله ها به دکوراسیون داخلی خانه خود دقت داشته باشند چرا که تناسب بین راه پله ها و اشیاء منزل از اهمیت بسیاری برخوردار بود و تضاد بین این دو سبب ایجاد فضای نامناسب و بی نظمی می شود. 

آیا از این مقاله خوشتان آمد؟

اشتراک گذاری در facebook
Share on Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Share on Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
Share on Linkdin
اشتراک گذاری در pinterest
Share on Pinterest