پله دوبلکس

پله دوبلکس یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین انواع راه پله های اجرایی در خانه ها و محیط کاری به شمار می رود. از دیرباز اجرای راه پله نقش بسیار مهمی را بین دو فضا در طبقات مختلف دارا بوده و هم چنین تاثیر اجرای راه پله ها در معماری داخلی قابل انکار نمی باشد. در حال حاضر در بسیاری از خانه ها از راه پله های دوبلکس استفاده می کنند که این موضوع بر زیبایی معماری داخلی بسیار تاثیر می گذارد. برای اجرای این مسئله در ساختمان ها بایستی یک سری نکات را در نظر داشته باشید تا بدون هیچ گونه مشکلی به راحتی و با جذابیت بسیار آن را پیاده کنید.

خانه های دوبلکس در حالت کلی از شیک ترین و مدرن ترین سازه هایی می باشد که در سال های اخیر بر تعداد این نوع سازه ها افزوده شده و در این میان اجرای راه پله های دوبلکس از مهمترین عناصر اجرایی در این ساختمان ها می باشد که در وهله اول ورود به خانه در دید افراد قرار می گیرد این نوع پله ها در انواع سبک های مختلف با طرح های متنوعی قابل اجرا بوده و با توجه به سلیقه و پسند متنوع کارفرمایان انتخاب می گردد.

شما می توانید با ورود به وب سایت ما نمونه های زیباترین انواع راه پله های دوبلکس را مشاهده و با کیفیت طراحی بی نظیر و هزینه های معقول سفارش خود را به ثبت برسانید. در ادامه مقاله سعی داریم شما را با نحوه اجرا، مزایا و معایب این پله ها آشنا کنیم لطفا با ما همراه باشید.

پله دوبلکس-1
پله دوبلکس-1

اجرای پله دوبلکس نیاز به تخصص و مهارت کافی در این زمینه دارد رعایت نکات اجرایی برای به دست آورن نتیجه مثبت از عملکرد و کارایی این پروژه از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد از این رو پیشنهاد می شود پیاده سازی پله های دوبلکس را به طراحان متخصص بسپارید. 

نحوه  اجرا در قیمت و فروش این سازه بسیار تاثیر می گذارد و طراح ابتدا باید فضای موجود ، نما کاری متناسب با دکوراسیون داخلی و … را مورد بررسی قرار داده و با بهره مندی از مصالح با کیفیت و پوشش درجه یک، پروژه مناسب را پیاده سازی کند.

نورپردازی

نورپردازی سبب افزایش جذابیت ظاهری آن نوع پله ها می شود که با نصب چراغ ها در دیوار می توان تصویر بسیار شیک و رویایی را در مسیر راه پله ها به وجود آورد با توجه به فرم پله و متناسب با دکوراسیون داخلی می توانید از چراغ های گرد یا مستطیلی استفاده کنید. نصب چراغ های نقطه ای در هر کف پله از پرطرفدارترین گزینه هایی می باشد که به دلیل فاصله کم آنها از یکدیگر به چراغ های بزرگ نیاز نخواهید داشت در این خصوص انتخاب رنگ نور سفید سبب ایجاد آرامش در محیط می شود.

مزایای پله دوبلکس

اجرای پله دوبلکس دارای مزیت های قابل توجهی بوده و این موضوع سبب جلب بسیاری از کاربران به انتخاب این نوع راه پله در ساختمان مسکونی و محیط کاری خود شده است. نیاز به فضای کمتر، هزینه های پایین، نیاز کم به متریال ها، تعداد پله های کم و … از جمله این مزیت ها به شمار می رود.

طراحان با بررسی ضعف های محیطی که در اختیار دارند می توانند طی برنامه ریزی های دقیق جذاب ترین و شیک ترین نوع پله های دوبلکس را اجرا کنند. از جمله مهمترین مواردی که یک طراح باید در نظر داشته باشد مشخص کردن سبک مورد علاقه کارفرمایان می باشد که در کنار آن بررسی محیط و شرایط حاکم در آن بایستی تصمیم درستی را در سبک طراحی انتخاب کنند.

پله دوبلکس-2
پله دوبلکس-2

مضرات

اجرای پله دوبلکس در کنار مزیت هایی که داراست یک سری معایب نیز به دنبال دارد که کاربران با در نظر گرفتن تمامی مضرات  می توانند تصمیم نهایی خود را بگیرند از جمله این معایب و مشکلات می توان به موارد زیر اشاره نمود:

–     نگهداری و تعمیرات سخت: نگهداری و مراقبت از پله های دوبلکس چون سایر سبک های راه پله از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد و با در نظر گرفتن هزینه های تعمیرات، افراد باید از همان ابتدا سعی خود را استفاده صحیح از این نوع راه پله ها به کار بگیرند.

–     مشکل رفت و آمد از پله: این مشکل اغلب برای افراد مسن پیش می آید که از طی کردن این پله ها شکایت می کنند هم چنین طی کردن برای بچه های خردسال بسیار خطرناک می باشد از این رو حتما باید استاندارد لازم در طراحی این پله ها رعایت شود.

پله دوبلکس در انواع طرح ها و سبک های مختلفی با پوشش های متنوع قابل اجرا می باشد که افراد می توانند به صورت اینترنتی نمونه های مختلف این نوع راه پله ها را مورد مشاهده قرار داده و با در نظر گرفتن سبک دکوراسیون منزل خود و نوع پسند شخصی یکی از گزینه ها را انتخاب نمایند.

تاثیر اجرای پله دوبلکس در دکوراسیون داخلی

همانطور که در بخش های ابتدایی ذکر کردیم راه پله ها از مهمترین عناصر اجرایی در فضای داخلی بوده و این موضوع به صورت مستقیم دکوراسیون داخلی را تحت تاثیر قرار می دهد که با توجه به زیبایی ظاهری پله دوبلکس می توان گفت انتخاب این نوع پله ها برای داشتن لوکس ترین دکوراسیون داخلی بسیار موثر عمل خواهد کرد تنها موضوعی که باید دقت داشته باشید نوع و سبک پله های دوبلکس با طراحی داخلی متناسب باشد.

کیفیت

یکی از موضوعات دیگری که در اجرا از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد، کیفیت راه پله های اجرایی و نوع پوشش انتخابی می باشد با توجه به اینکه نگهداری و تعمیرات این پله ها امری بسیار حساس و سختی می باشد از این رو در همان ابتدا باید حساسیت بسیاری را در نوع متریال های انتخابی و نحوه پیاده کردن پله های دوبلکس داشته باشیم تا کارایی خوبی را از نتیجه کار مشاهده کنیم.

نکات مهم در اجرا

در اجرا و پیاده سازی پله بایستی یک سری نکات را در نظر داشته باشید که ابتدا با انتخاب نوع پله مدنظر، ابعاد پلکان ها و تعداد پلکان ها را مشخص کنید که در این میان می توان گفت پله گرد از محبوب ترین و شیک ترین انواع پله های دوبلکس به شمار می رود. در هر بازوی پله حداکثر 12 عدد پله باید وجود داشته باشد که در صورت بیشتر بودن تعداد پله ها باید از پاگرد استفاده کنیم هم چنین ارتفاع هر پله باید 18 سانتی متر و کف هر پله بین 32 تا 33 سانتی متر باشد. 

پله دوبلکس-3
پله دوبلکس-3

آیا از این مقاله خوشتان آمد؟

اشتراک گذاری در facebook
Share on Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Share on Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
Share on Linkdin
اشتراک گذاری در pinterest
Share on Pinterest