درب استیل (پارت اول)

درب اصولا مهمترین مسیر ارتباط با بیرون است که در دل دیوار غیر قابل عبور نصب می گردد و علاوه بر موضوع مهم تامین امنیت، بخشی از زینت ساختمان به شمار می رود. به گفته کاوشگران باستان شناس اولین درب در تمدن ایران به دوران مادها باز می گردد یعنی حدوداً 8 قرن قبل ازمیلاد مسیح(ع)، پس از طلوع اسلام نیز قدیمی ترین دربی که از این دوره تاریخی مهم به جا مانده درب دروازه ی مهریز در استان یزد بوده است.

درب های قدیمی اغلب  چوبی بوده اند چرا که کاربرد فلزات در صنعت  و البته ساختمان سازی به دوران انقلاب صنعتی و قرن 18-19 میلادی باز می گردد. امروزه به لطف پیشرفت روزافزون فناوری درب استیل غایت امنیت و زیبایی را برای ساختمان ها به ارمغان آورده است .

در گذشته درب فقط راهی برای ورود و خروج به بنا نبوده است در واقع درب های چوبی مستطیل شکلی  که عموما از جنس چوب گردو ،راش ، افرا یا بلوط ساخته می شد به نوعی حافظ جان، مال و آرامش انسان ها از شر حیوانات درنده، حشرات مزاحم و البته مانعی در برابر سوز سرما و گرمای طاقت فرسا نیز بوده است. برای افزایش استحکام این عنصر امنیت بخش در گذشته کلاف چوبی مستحکمی میان در و وزن بالای آن قرار می دادند که علاوه بر افزایش استقامت در به نوعی نقش نعل درگاه را نیز بر عهده داشته باشد .

با ترکیب آهن و اکسیژن و رو کشی از کروم درب استیل ساخته و به دنیای صنعت ساختمان عرضه شد.

با ورود فلزات به دنیای ساخت و ساز درب های چوبی نیز رفته رفته جای خود را به درب های فلزی که عموما از جنس آهن ساخته می شدند دادند. ورودی سرسراهای دلگشای اواخر دوران قاجار عموما درب های فلزی زیبایی دارد که روزگاری نشان از تمول، اشرافیت و زیبا پسندی صاحب ساختمان و البته سدّی غیر قابل نفوذ برای حفظ حریم داخلی خانه ها به شمار می رفته است.

اما تلاش ها همچنان ادامه داشت تا اینکه امروز از ترکیب آهن و اکسیژن و رو کشی از کروم درب استیل ساخته و به دنیای صنعت ساختمان عرضه شد.

امروزه به دلیل  گسترش شهرنشینی، پیشرفت چشمگیر فناوری  و صد البته تغییر سبک معماری درب ساختمان در واقع بیشتر  مرزی مهم برای حفظ حریم خصوصی افراد و تامین امنیت آنها و عنصری زیبایی بخش به شمار می رود تا مانعی دربرابر گرما و سرما و یا ورود حیوانات و مسائلی از این قبیل …

دوام ،امنیت و زیبایی باعث افزایش  تمایل مردم به درب استیل شده است. تامین دو عنصر مهم امنیت و زیبایی باعث شده تمایل افراد به استفاده از درب استیل صد چندان شود . درب های مستحکم که چون دژی استوار و در عین حال درخشان و زیبا بالاترین سطح امنیت و زیبایی خیره کننده ای را به ساختمان های شیک امروزی بخشیده است .

درب استیل؛ تلفیق استحکام، امنیت و زیبایی

آلیاژ استیل در واقع آهنی است که  با دمیدن اکسیژن و نیتروژن به بالاترین حد مقاومت و استحکام رسیده است و به لطف روکش کروم  در نهایت  درخشندگی و زیبایی ساخته می شود در برابر هرگونه زنگ زدگی ، ضربه و خوردگی مقاومتی مثال زدنی دارد.

تولید  درب استیل در رنگ های چشم نواز طلایی مشکی، دودی، مسی، برنز یا رز گلد و البته امکان انواع حکاکی و طراحی بر روی درب این امکان را مهیا کرده که درب نیز هماهنگ با اجزای دکوراسیون ساختمان و مکمل زیبایی و یاری گر ارائه ذوق و سلیقه ی خلاق زیبا پسندان باشد.

درب استیل عموما از استیل فوق العاده مقاوم و بادوام موسوم به استیل 304 ساخته می شود و در انواع مختلفی از قبیل درب استیل   آپارتمان ،درب استیل  لابی، درب ورودی  استیل باغ و ویلا ، درب  استیل ضد حریق و درب  استیل پارکینگ به فراخور سلیقه و انتخاب شما می تواند پاسخگوی نیازهای متفاوت بوده و با توجه به دوام فوق العاده ای دارد تا سالیان متمادی امنیت بخش محل مورد نظر شما باشد.

فرم پذیری فوق العاده ،درخشش چشم نواز و البته تنوع رنگ در کنار قابلیت استفاده از انواع شیشه سکوریت و مات این امکان را به وجود آورده  که درب استیل منحصرا برای هر مشتری جداگانه طراحی و ساخته شود . این امکان فوق العاده به شما این اجازه را میدهد که طرح های خاص و خلاقانه ی خود را به راحتی به روی این درب  پیاده کرده و دکوراسیونی بی نظیر از تلفیق لطافت دوام و زیبایی خلق کنید.

قیمت درب استیل

فرم پذیری فوق العاده، درخشش چشم نواز و البته تنوع رنگ در کنار قابلیت استفاده از انواع شیشه سکوریت و مات این امکان را به وجود آورده که درب استیل منحصرا برای هر مشتری جداگانه طراحی و ساخته شود. این امکان فوق العاده به شما این اجازه را میدهد که طرح های خاص و خلاقانه ی خود را به راحتی به روی این درب  پیاده کرده و دکوراسیونی بی نظیر از تلفیق لطافت دوام و زیبایی خلق کنید.

مسلما هر جا سخن از دوام و زیبایی منحصر به فرد در میان باشد قیمت نیز همسو با کیفیت تغییراتی خواهد داشت  با توجه به تنوع طرح و امکان فرم پذیری فوق العاده ی استیل قیمت درب ساخته شده از این آلیاژ براساس طرح و متریال انتخابی شما متفاوت خواهد بود.

البته این درب  به حدی ماندگار زیبا با دوام و مستحکم است که دوامی به بلندای یک عمر خواهد داشت و همین ماندگاری و حفظ کیفیت  فوق العاده و همیشگی هر هزینه ای را به سهولت جبران می کند چرا که درب استیل شما را  تا ابد از هزینه ی تعمیر رنگ آمیزی و سایر اقدامات نگهداری معاف می کند.

مزایای از قبیل ضد سرقت و ضد حریق بودن این درب باعث ایجاد آرامش خاطر و البته حفاظت کامل از دارایی های ارزشمند شما در برابر هرگونه حادثه یا ماجرایی خواهد بود. از برج های لوکس سر به فلک کشیده ، فروشگاه های بزرگ و باغ و ویلاهای زیبا تا پارکینگ منازل  و لابی هتل ها و ورودی مجتمع های مسکونی و تجاری شیک به طور کلی هر جا سخن از دوام ، استقامت امنیت و البته زیبایی در میان است نصب درب استیل بهترین گزینه است.

در کنار خواصی مانند ضد زنگ و ضد فرسایش و ضد حریق و ضد سرقت بودن یکی از مهمترین ویژگی های درب استیل  خاصیت خود ترمیمی است. وجود کروم در ترکیب این درب به آن قابلیت این را می دهد که هر گونه خش و خراشیدگی احتمالی را پوشش داده و همچنان درخشندگی سطح صیقلی خود را حفظ نماید ضمن اینکه این درب در برابر گرد و غبار و سایر شرایط جوی نیز مقاوم بوده و تنها با یک پارچه ی نخی ساده می توان درخشندگی و پاکیزگی را به آن باز گرداند.

تمام آنچه گفته شد گامی بود در راه  افزایش آگاهی و کمک به انتخاب دربی مقاوم با کیفیت که زیبایی و امنیت ابدی و آرامشی بی نهایت برای شما به ارمغان آورد . امید که مقبول و موثر باشد. در ادامه با ما همراه باشید.

آیا از این مقاله خوشتان آمد؟

اشتراک گذاری در facebook
Share on Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Share on Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
Share on Linkdin
اشتراک گذاری در pinterest
Share on Pinterest