حفاظ استیل (پارت دوم)

حفاظ استیل؛ امنیت و زیبایی

همانطور که پیش تر اشاره شد؛ حفاظ و حصار امن در ساختمان همواره یکی از مهمترین مولفه های امنیت و استحکام  سازه و البته عامل تامین آرامش ساکنین بوده و هست به ویژه امروزه که  تغییر سبک معماری و افزایش روز افزون آپارتمان ها و برج های سر به فلک کشیده از سویی و بروز چالشهای مختلف اجتماعی و فرهنگی از سوی دیگر باعث شده  تامین ایمنی و امنیت ساختمان ها یکی از مهمترین دغدغه های سازندگان و ساکنین باشد.

از درب ورودی تا پنجره و بالکن و تراس و هر جایی که احتمال سقوط شخصی یا ورود غیر مجاز فردی وجود دارد نصب حفاظ ضروری است. و در میان انواع حفاظ و حصار،حفاظ استیل یکی از بهترین  و با کیفیت ترین و البته چشم  نوازترین حفاظ ها در نظر بسیاری زیبا پسندان  است .

عوامل مختلفی در تعیین مقاومتT فاصله گاردهای محافظ، طراحی و قیمت حفاظ استیل  نقش دارند. اینکه حفاظ مد نظر ایمنی بخش پنجره در ارتفاع بالای یک برج باشد یا امنیت بخش پنجره طبقه همکف آپارتمان، محل مورد نظر، درب ورودی صرافی و بانک و طلافروشی باشد یا تراس و بالکن خانه ای با چشم اندازی زیبا همه و همه و البته بسیاری جزییات دیگر در تعیین طرح ،اندازه و حتی شدت مقاومت و سختی حفاظ استیل انتخابی نقش دارند  که آگاهی و توجه دقیق به آنها می تواند در انتخاب حفاظ مناسب راهگشا باشد.

براساس اینکه حفاظ در چه ارتفاع و متراژی نصب شود و محل نصب آن پنجره ،درب ورودی،بالکن یا تراس باشد و حتی اینکه برای مراکز حساسی مانند صرافی و بانک طراحی شود یا نه حائز نکات و ریزه کاری هایی است که قصد داریم با تشریح دقیق آنها راهنمای کاملی در انتخاب مناسب به شما عزیزان ارائه دهیم. 

انواع حفاظ استیل

حفاظ استیل بانکی

 حفاظ استیل بانکی یا با اصطلاح عموم حافظ بانکی؛ ایمن ترین و مقاوم ترین نوع حفاظ است که به نوعی مکمل سایر سیستم های حفاظتی و ضد سرقت بانک و اماکن حساس تجاری مانند طلافروشی ها ،صرافی ها، فروشگاههای بزرگ است و در  هر مکانی که نیاز به سطح بالایی از امنیت و برخورداری از حفاظ امنیت افزا دارد، اجرا می شود .

حفاظ بانکی در دو شکل ستون دار عمودی بدون چهارچوب و یا فریم دار استیل ساخته میشود.

استانداردهای مهم  حفاظ استیل بانکی

حفاظ بانکی در دو شکل ستون دار عمودی بدون چهارچوب و یا فریم دار استیل ساخته میشود به منظور تقویت گارد های محافظ افقی از لوله استیل هایی به قطر 25 میلی متر و پروفیل های 40 در 40 استفاده می شود. براساس استاندارد تعریف شده   فاصله ی بین ستون های پروفیل در حفاظ بانکی بین 100 تا 150 سانتیمتر است.

از لحاظ استحکام و قابلیت بالای سیستم امنیتی این نوع حفاظ به تایید بیمه و پلیس نیز رسیده است. پروفیل های سازنده ی فریم حفاظ با روش جوشکاری و جوش آرگون  به هم متصل می شوند که بالاترین سطح امنیت و محافظت را برای مکان مورد نظر ایجاد می نماید . به علاوه به منظور دستیابی به استحکام و امنیت بخشی بیشتر حفاظ ها با میله ای آهنی و مقاوم مسلح می شوند.

تولید و نصب حفاظ بانکی پیرو استانداردهای دقیق و مشخصی است که این امر بر نحوه ی قیمت گذاری اجرا و نصب حفاظ تاثیر گذار است. برهمین اساس قیمت حفاظ بانکی یر مبنای متر مربع سازه اجرا، برآورد و محاسبه می شود. بنابراین  قبل از هر اقدامی باید اندازه گیری دقیق از محل اجرا صورت گرفته و طرح نقشه برش و سوراخکاری های پروفیل  های 40 * 40  و میزان هدر رفت کار، دستمزد اجرا کننده و میزان سود مشخص محاسبه شده و قیمت تعیین شود .

حفاظ استیل بالکن و تراس

حفاظ استیل بالکن و تراس معمولا در فضای خارجی ساختمان نصب شده و همواره در معرض تغییرات جوی است. به علاوه تاثیر فوق العاده در زینت بخشیدن به نمای ساختمان دارد بنابراین انتخاب آلیاژ با کیفیت و طرح مناسب زیبا و خلاقانه در این حفاظ بسیار مهم است.

یراق آلات و اتصالات و پروفیل مورد استفاده در حفاظ بالکن و تراس باید از مرغوب ترین متریال انتخاب شود تا دوام و استحکام و عمری طولانی داشته باشد بر همین اساس یراق آلات و اتصالات و دیوارکوب آن معمولا از استیل  304 بوده و چهار چوب استیل از پروفیل 40 در 40 انتخاب میشود بر اساس استاندارد های موجود فاصله بین گاردهای محافظ 11 تا 15  سانتی متر تعریف شده است.

بر اساس استاندارد های موجود فاصله بین گاردهای محافظ 11 تا 15 سانتی متر  در حفاظ بالکن تعریف شده است.  ارتفاع این حفاظ نیز در طبقات بالایی باید بین 110 تا 140 سانتی متر باشد .علاوه بر متراژ، کیفیت آلیاژ، تنوع بالای طرح و مدل  و حفاظ استیل در میزان مواد به کاررفته  و البته قیمت نهایی تاثیرگذار است اما برای محاسبه بازه ی هزینه ی مورد نیاز برای نصب این حفاظ تعیین دقیق ابعاد بالکن یا تراس و طرح مورد نظر  و سطح ایمنی مورد انتظار مولفه های  مهمی محسوب می شود. .

نصب حفاظ استیل برای پنجره ها ظرایف و نکات ویژه ای دارد که تو جه به آنها ضروری است چرا که پنجره محل تابش نور و روشنایی و محلی برای تماشای چشم انداز بیرونی است ، دیوار شیشه ای و شفافی که امروز تنها راه ارتباط با فضای بیرونی به شمار می رود.

در مورد حفاظ استیل پنجره توجه به دو نکته بسیار اهمیت دارد ؛ یکی ارتفاع محل نصب حفاظ و دیگری ضریب ایمنی و امنیت مورد نیاز .بر همین اساس حفاظ استیل پنجره به دو نوع محافظ کودک و ضد سرقت تقسیم می شود . حفاظ استیل پنجره به دو نوع محافظ کودک و ضد سرقت تقسیم می شود .

انواع حفاظ استیل پنجره

معمولا برای پنجره های طبقات بالا  که خطر سقوط جدی تر است از نوع محافظ کودک استفاده می شود که نوعی حفاظ استیل خطی متشکل از دیوار کوب و لوله های استیل به قطرهای 38 و 51 میلی متر است و در نوع ضد سرقت از آلیاژ استیل 304 که استحکامی فوق العاده داشته و طرح های پیچیده تری استفاده می شود که امکان هرگونه ورود غیر مجاز از افراد سلب شود.

اما علاوه بر تامین ایمنی و امنیت، نکته ی مهم در این میان شکل ظاهری و زیبایی حفاظ استیل پنجره است که باید مورد توجه قرار گیرد چرا که زیبایی و درخشندگی و طرح خلاقانه ی آن نه تنها زینت  بخش نمای ظاهری ساختمان که معرف ذوق و سلیقه ی دقیق و زیبا پسند مالک  و ساکنین ساختمان است .

حفاظ استیل چون دژی مستحکم و غیر قابل نفوذ از ورود سارقین جلوگیری نموده و در عین حال زینت افزای ساختمان است. درب آپارتمان نقش فوق العاده ای در تامین امنیت ساختمان دارد هر چند امروزه استفاده از در های ضد سرقت اسکلت آهنی و قفل های امنیت افزا بسیار رایج شده است.

اما باز هم شاهد موارد بی شماری هستیم که سارقین حرفه ای از نقاط ضعف این درب ها استفاده کرده و به کمک ابزار ساده ای مانند دیلم به راحتی به مقصود خود می رسند  بهترین گزینه برای رفع نقایص امنیتی درب آپارتمان استفاده از حفاظ و ایمن ترین و ماندگار ترین آنها یعنی حفاظ استیل است که چون دژی مستحکم و غیر قابل نفوذ از ورود سارقین جلوگیری نموده و در عین حال زینت افزای ساختمان نیز خواهد بود.

آیا از این مقاله خوشتان آمد؟

اشتراک گذاری در facebook
Share on Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Share on Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
Share on Linkdin
اشتراک گذاری در pinterest
Share on Pinterest