حفاظ استیل (پارت اول)

استیل؛ مقاومتی فولاد گون، درخشش و زیبایی ماندگار

تحولات مهم فرهنگی و اجتماعی و گسترش روابط  بین المللی  از سویی و شکوفایی صنعتی جهان در قرن نوزدهم  از سوی دیگر ابعاد مختلف زندگی بشر را دستخوش تغییرات چشمگیری نمود. با ورود فلزات به عرصه ی صنعت به ویژه ساختمان سازی حفاظ های خشتی و سنگی  به جا مانده از قرون گذشته  جای خود را به حفاظ و نرده های فلزی دادند و در میان انواع حفاظ و حصار، حفاظ استیل از لحاظ جلوه ، جلا و درخشش و مقاومت گوی سبقت را از دیگر انواع ربود.

حفاظ استیل؛ حصاری امن

با افزایش میل به شهر نشینی و ظهور پدیده ی آپارتمان نشینی سبک معماری در نقاط مختلف عالم از جمله ایران با تحولات مهمی مواجه شد . نفوذ سبک معماری برون گرای مغرب زمین و تغییر الگوی ساختمان سازی  باعث افزایش نیاز به ایجاد و حفظ ایمنی و امنیت و گسترش استفاده از حفاظ و حصار در طرح ها و جنس های گوناگون شد .

استیل؛ درخشش و زیبایی ابدی، دوامی فرسایش ناپذیر

ترکیب به کار رفته در آلیاژ استیل این فلز گرانبها را  تبدیل به ماده ای فرسایش ناپذیر  نموده که مقاومتی فولاد گونه و در عین حال فرم پذیری  عالی و درخششی خیره کننده دارد و همین خواص عالی باعث شده حفاظ استیل سازه ای سبک زیبا و در عین حال بسیار امن برای  محافظت و ارتقای امنیت  مبادی ورودی از قبیل درب پنجره  ،بالکن و تراس به شمار رود.

استیل 304 آلیاژی با دوام

چنانچه برای ساخت و نصب  حفاظ از مرغوب ترین نوع این آلیاژ که به استیل 304 معروف است بهره بگیرید به دلیل ویژگی های عالی این آلیاژ مانند مقاومت بالا در برابر رطوبت،گرد و غبار و آلاینده های مختلف و به ویژه آلاینده های اسیدی ،سازگاری با شرایط اقلیمی گوناگون،خاصیت خود ترمیمی و ضد خش بودن و مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی و البته درخشندگی چشم نوازی که به لطف وجود کروم  دارد  تبدیل به حفاظی خواهد شد که علاوه بر تامین ایمنی بالا  و امنیت نفوذ ناپذیر؛ زینتی ماندگار و مدرن برای دکوراسیون و نمای ساختمان شما خواهد شد. 

حفاظ استیل؛ دژی مستحکم

گسترش شهرنشینی مزایا و معایب فراوانی به همراه داشته است که یکی از بزرگترین معضلات این پدیده بروز سرقت به ویژه سرقت منازل آپارتمانی است و معمولا با وجود تمام حفاظ ها و قفل های ضد سرقت تعبیه شده بر در ورودی ساختمان باز هم شاهد مواردی هستیم که سارقین از غفلت اهالی ساختمان استفاده کرده و وارد شده اند و با اطلاع از نقاط ضعف قفل ها ی  حتی ضد سرقت به طرق مختلف آنها را باز نموده و به مقصود رسیده اند.

بنابراین مهم ترین نکته به ویژه در مجتمع های مسکونی، تجاری یا اداری پر تردد افزایش سطح ایمنی به وسیله ی نصب حفاظ است.  به علاوه نصب حفاظ و حصار همواره یکی بهترین راههای استحکام بخشی و افزایش ایمنی به ویژه در نقاط حادثه خیزی همچون تراس بالکن و پنجره ها در ساختمان های مرتفع است .

نصب سریع و آسان، سهولت در نگهداری

حفاظ چوبی، آهنی یا  فرفورژه هیچ یک دوام استحکام و جلای  حفاظ استیل را ندارد مهمتر اینکه نصب آسان و سریع این حفاظ  در هر محلی که مد نظر شماست و سهولت در نگهداری آن اطمینان و آسایشی مادام العمر به شما میدهد و با انتخاب آلیاژ استیل مناسب با محیط مد نظر خود اعم از فضای داخلی یا خارجی ساختمان می توانید با هزینه ای مناسب حفاظی مستحکم در برابر هرگونه سقوط یا ورود غیر مجاز افراد ایجاد کنید.

با توجه به جمیع جهات به نظر می رسد حفاظ استیل مناسب ترین گزینه است چرا که استیل مانند فولادی مستحکم ، ایمن و غیر قابل نفوذ در برابر هرگونه ضربه و فشاری مقاومت می نماید مضافا اینکه همواره  این حفاظ  به وسیله ی میله های آهنی مسلح شده و بالاترین سطح امنیت و نفوذ ناپذیری را ایجاد می نماید.

نگاهی بر نحوه قیمت گذاری حفاظ استیل

 نصب حفاظ مستحکم در برابر درب ورودی یکی از مهمترین مولفه ها ی امنیت بخش به برج ها و ساختمان های مسکونی ، ادارات و سازمان ها ، مراکز تجاری و به ویژه بانک ها به شمار می رود . ترکیب شیشه ی نشکن با استیل  و البته طراحی حفاظ با ایده های خلاقانه و جدید نهایت ایمنی و زیبایی را به محل مورد نظر شما خواهد بخشید.

قیمت حفاظ استیل بر حسب نوع آلیاژ طرح و متراژ کار متفاوت است شاید در نگاه اول هزینه ی طراحی و  نصب حفاظ با آلیاژ استیل 304 هزینه ای سنگین به نظر برسد اما در نگاه بلند مدت و با کیفیت، استحکام، ماندگاری و زیبایی منحصر به فرد حفاظ استیل  و بی نیازی از تعمیر و تعویض در واقع این هزینه به سهولت جبران شده و عمری  آسایش ایمنی و ظاهری شیک و با دوام برای شما و ساختمان به دنبال خواهد داشت.

با این همه به منظور آگاهی بخشی  و کمک در تصمیم گیری بهتر ،ارائه  اطلاعاتی در باب روش قیمت گذاری طراحی و نصب این حفاظ  خالی از لطف نیست . مهمترین نکته ای که در این زمینه باید به آن توجه کنید این است که ضخامت و  نوع آلیاژ استیل به کار رفته در حفاظ اعم از استیل  201 یا  304 ، البته محل نصب از مهمترین فاکتورهای تعیین کننده ی قیمت تمام شده انواع  حفاظ است مسلما حفاظ استیل ترکیب شده با شیشه که با طراحی خاص برای بانک نصب شده قیمتی بالاتر از حفاظ پنجره یا بالکن خواهد داشت .

ضخامت ،طرح و نحوه ی نصب بستگی به امنیت و ایمنی مورد نظر دارد علاوه بر آن خطی یا غیر خطی بودن شکل اجرای حفاظ نیز بر قیمت آن تاثیر گذار است ضمن اینکه  تاشو یا ثابت بودن حفاظ در  حفاظ استیل بانکی  و البته فاصله ی بین گاردها و لوله های به کار رفته در حفاظ نیز مهم است به طبع هر چه این فاصله کمتر باشد قیمت افزوده خواهد شد.

شایان ذکر است  پایه قیمت هر متر حفاظ استیل بالکن نیز بر اساس سنجش  مساحت (متر مربع ) مکان اجرای حفاظ مشخص می شود.

نوع آلیاژ و محل نصب از فاکتورهای مهم تعیین قیمت حفاظ است با وجود مزایای عالی و چشمگیر این حفاظ توجه به این نکته ضروری است که ضخامت ، طرح و نحوه ی نصب حفاظ باید با توجه به محل مورد نظر و سطح امنیت و ایمنی قابل انتظار در آنجا انتخاب ،طراحی و نصب شود درخشش استیل مکمل زیبایی تحسین برانگیز  نما و دکوراسیون مورد نظر شما خواهد بود .

چنانکه حفاظ استیل پنجره ، درب،بالکن ، تراس و حفاظ دربهای ورودی مراکز حساسی مانند بانکها و مراکز تجاری هر یک ظرایف و استاندارد هایی دارد که به سادگی نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

به هر حال اگر طالب زیبایی و ظرافت ماندگار و البته کیفیت و استحکامی ابدی هستید از به کاربردن انواع نرده و حفاظ استیل غافل نشوید . درخشش استیل مکمل زیبایی تحسین برانگیز دکوراسیون محل مورد نظر شما خواهد بود. در ادامه با ما همراه باشید.

آیا از این مقاله خوشتان آمد؟

اشتراک گذاری در facebook
Share on Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Share on Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
Share on Linkdin
اشتراک گذاری در pinterest
Share on Pinterest