پرش به محتوا
Home » بلاگ

بلاگ

پله چوبی (پارت دوم)

  • از

پله چوبی جلوه طبیعت، شکوه فناوری همانطور پیشتر گفته شد؛ استفاده از پله در ساختمان قدمتی به بلندای دانش معماری دارد از همان روزگاری که بشر دانش اندکی در ساخت و ساز داشت و سنگ وچوب تنها مصالح در دسترس وی بود و سعی می کرد با عناصر و مواد موجود در طبیعت برای خود سرپناه و منزلی بسازد تا همین امروز که در عصر تکنولوژی به سر می بریم و ظهور مواد و مصالح متنوع و موادی بر پایه… ادامه »پله چوبی (پارت دوم)

پله چوبی (پارت اول)

  • از

پله چوبی؛ استحکام و زیبایی چوب جز و اولین عناصر موجود در طبیعت است  که بشر از آن در ساخت منزل و مأوا استفاده می کرده است. سهولت دسترسی، استقامت بالا در عین سبک بودن و صد البته  تنوع و گرمای بی نظیری که در رنگ چوب وجود دارد باعث شده از دیرباز تا امروز چوب یکی از پرطرفدارترین مصالح در ساخت اجزای مختلف ساختمان به ویژه دکوراسیون داخلی، نرده و پله باشد. زیبایی چشم نواز، کارایی فوق العاده و… ادامه »پله چوبی (پارت اول)

پله گرد (پارت دوم)

  • از

پله گرد؛ تلفیق اصالت و فناوری همانطور که پیشتر اشاره شد؛ امروزه پیشرفت روزافزون فناوری، ظهور مواد و مصالح نوین، تغییر سبک معماری و افزایش تمایل افراد به پیاده ساز طرح های خلاقانه و صد البته لزوم بهره وری هر چه بهتر از فضای محدود ساختمان ها باعث تحول در طراحی و پیاده سازی پله در سازه های جدید شده است. پله در سازه های امروزی نه تنها راهی برای ارتباط بین طبقات مختلف که بخش مهمی از نمای بیرونی… ادامه »پله گرد (پارت دوم)

پله گرد (پارت اول)

  • از

پله گرد؛ شکوه و کارایی قدمت و تاریخچه پله اسپیرال (مارپیچ) پله همواره یکی از پرکاربردترین و مهمترین اجزای ساختمان بوده و هست. پله های مستقیم و مرتفعی که روزگاری معبر ارتباط با بام یا ورود و خروج  به مطبخ و سردابه های قدیمی بوده است امروزه با تغییر سبک زندگی پیشرفت فناوری و ظهور مصالح جدید و بروز طراحی های خلاقانه نه تنها راه ارتباط بین طبقات بلکه یکی از مهمترین اجزا در نمای داخلی ساختمان به شمار می… ادامه »پله گرد (پارت اول)

Steel cover

کاور استیل (پارت دوم)

  • از

کاور استیل؛ نهایت استحکام، اوج درخشش و زیبایی همانطور که پیش تر اشاره شد؛ در گذشته ای نه چندان دور سازه های فلزی تنها با هدف ایجاد استحکام و از ورق های عموما آهنی و بسیار سنگین تولید می شد که کوچکترین نشانی از زیبایی و ظرافت در آنها دیده نمی شد. از درب های سنگین و فاقد زیبایی گرفته تا حصار ها و حفاظ های آهنی و غیره هرچه بود آهن زمخت بود و آفت زنگ زدگی. اما امروزه… ادامه »کاور استیل (پارت دوم)

Steel cover

کاور استیل (پارت اول)

  • از

کاور استیل؛ تلفیق درخشش و دوام اکسید شدن در معرض هوا و زنگ زدگی اتفاقی است که در آهن و تمام فلزات بر پایه فولاد رخ می دهد. روزگاری نه چندان دور دستیابی به فلزی ضد زنگ که در عین سبک بودن مقاومتی نفوذ ناپذیر در برابر رطوبت و زنگ زدگی داشته باشد رویایی دست نیافتنی بود. در قرن نوزدهم و کمی قبل از آغاز جنگ جهانی اول صنایع دفاعی و اسلحه سازی گسترش و تحولی چشمگیر داشت و نیاز… ادامه »کاور استیل (پارت اول)

درب استیل (پارت دوم)

  • از

درب استیل ؛ مستحکم و زیبا همانطور که پیشتر گفته شد؛ ساختمان و به ویژه خانه همواره باید محل امن آسایش و آرامش افراد باشد و این میسر نمی شود مگر با در نظر گرفتن چهار عنصر ایمنی، امنیت، آسایش و زیبایی؛ این عناصر باید در جای جای سازه ملموس باشد. درب جزء جدایی ناپذیر و نماد امنیت ساختمان به شمار می رود بنابراین انتخاب درب مناسب با جنس عالی استحکام و دوام فوق العاده و زیبایی چشم نواز همواره… ادامه »درب استیل (پارت دوم)

درب استیل (پارت اول)

  • از

تاریخچه درب (استیل) از اعصار کهن تا امروز درب اصولا مهمترین مسیر ارتباط با بیرون است که در دل دیوار غیر قابل عبور نصب می گردد و علاوه بر موضوع مهم تامین امنیت، بخشی از زینت ساختمان به شمار می رود. به گفته کاوشگران باستان شناس اولین درب در تمدن ایران به دوران مادها باز می گردد یعنی حدوداً 8 قرن قبل ازمیلاد مسیح(ع)، پس از طلوع اسلام نیز قدیمی ترین دربی که از این دوره تاریخی مهم به جا… ادامه »درب استیل (پارت اول)

حفاظ استیل (پارت دوم)

  • از

حفاظ استیل؛ امنیت و زیبایی همانطور که پیش تر اشاره شد؛ حفاظ و حصار امن در ساختمان همواره یکی از مهمترین مولفه های امنیت و استحکام  سازه و البته عامل تامین آرامش ساکنین بوده و هست به ویژه امروزه که  تغییر سبک معماری و افزایش روز افزون آپارتمان ها و برج های سر به فلک کشیده از سویی و بروز چالشهای مختلف اجتماعی و فرهنگی از سوی دیگر باعث شده  تامین ایمنی و امنیت ساختمان ها یکی از مهمترین دغدغه… ادامه »حفاظ استیل (پارت دوم)

حفاظ استیل (پارت اول)

  • از

استیل؛ مقاومتی فولاد گون، درخشش و زیبایی ماندگار تحولات مهم فرهنگی و اجتماعی و گسترش روابط  بین المللی  از سویی و شکوفایی صنعتی جهان در قرن نوزدهم  از سوی دیگر ابعاد مختلف زندگی بشر را دستخوش تغییرات چشمگیری نمود. با ورود فلزات به عرصه ی صنعت به ویژه ساختمان سازی حفاظ های خشتی و سنگی  به جا مانده از قرون گذشته  جای خود را به حفاظ و نرده های فلزی دادند و در میان انواع حفاظ و حصار، حفاظ استیل… ادامه »حفاظ استیل (پارت اول)